Jak měříme teplotu

April 18, 2023

U malých dětí měřím teplotu v konečníku - rychloběžkou či digitálním teploměrem s ohebným koncem. Pozor - teplota v tělesných dutinách je vyšší, proto v porovnání s měřením v podpaží odečítáme 0,5 °C. Výjimkou jsou kojenci do 6 týdnů, u nichž neodečítáme a u kterých je normální teplota v konečníku 36,5 - 37,2 °C.


Pokud to dítě zvládne, měříme v podpaží. Lze měřit též v ústech, "dudlíkovým teploměrem", ušním teploměrem a čelním teploměrem z povrchu pokožky - vždy je nutné použít správný typ teploměru a řídit se návodem výrobce.

Zdá-li se vám, že teplota neodpovídá Vámi naměřené hodnotě, raději měření opakujte.Kde naleznete naše ordinace?

Naše ordinace naleznete v oblasti Drahanské vrchoviny na pomezí Olomouckého a Jihomoravského kraje – v obcích Brodek u Konice a Protivanov. Dojezdová vzdálenost od Olomouce je cca 40 km.

© Všechna práva vyhrazena – MUDr. Libor Švec | Brodek u Konice, Protivanov

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.